Dagelijks spiegelen met Olympische medailles

Presteren de Nederlanders zoals verwacht of draaien de Olympische Spelen uit op een sportieve domper? Tijdens de Olympische Spelen kijken we elke dag welke medailles verdeeld zijn onder de Nederlandse atleten. Houd dit artikel de aankomende weken dus goed in de gaten!

Alle Nederlandse medailles

In een eerder artikel over de Olympische Spelen heb ik 7 gouden, 9 zilveren en 10 bronzen medailles voorspeld. In de onderstaande tabel worden dagelijks de Nederlandse medaille winnaars ingevuld.

Naam Onderdeel Goud Zilver Brons
Anna van der Breggen Wegwielrennen – Weg Ja  –  –
Anna van der Breggen Wegwielrennen – Tijdrit  –  – Ja
Tom Dumoulin Wegwielrennen – Tijdrit  –  Ja
Elis Ligtlee Wielrennen (baan) – Keirin vrouwen  Ja  –
Matthijs Büchtli Wielrennen (baan) – Keirin mannen  –  Ja
Team Nederland Roeien – Vrouwen 4  –  Ja
Team Nederland Roeien – Mannen 8  –  – Ja
Team Nederland Roeien – Vrouwen lichte dubbel-2  Ja  –
Anicka van Emden Judo – Vrouwen tot 63 kg  – Ja
Dorian van Rijsselberghe Zeilen – RS:X  Ja  –
Marit Bouwmeester Zeilen – RS:X  Ja  –
Sharon van Rouwendaal Marathonzwemmen – 10km  Ja  –
Ferry Weertman Marathonzwemmen – 10km  Ja  –
Sanne Wevers Gymnastiek – Individueel Balk  Ja  –
Dafne Schippers Atletiek – 200m vrouwen  –  Ja
Totaal   8 4 3

Medaillespiegel Olympische Spelen

Op welke plaats in de medaillespiegel staan we als land? Kunnen we in de top 10 eindigen of zullen we er, zoals helaas vaker het geval is, net buiten vallen?

Land Goud Zilver Brons Totaal
1. Verenigde Staten 30 32  31  93
2. Groot-Brittannië 19 20  12  51
3. China 19 15  20  54
4. Duitsland 13 8  9  30
5. Rusland 12 14  15  41
6. Japan 10 5  18  33
7. Frankrijk 8 11  12  31
8. Italië 8 9  6  23
9. Nederland 8 4  3  15
10. Australië 7 8  10  25

Laatst geupdate: 18-08-2016 om 15:17

Voorspelling vs. Realiteit

De onderstaande Nederlandse atleten zouden in onze voorspelling een medaille moeten winnen, maar doen zij dit ook? In de onderstaande tabel leggen we de voorspelling naast het behaalde resultaat.

Leeswijzer: Overtreffend resultaat is GROEN, correcte voorspelling is ORANJE en anders is ROOD.

Naam Onderdeel Voorspelling Resultaat
Dafne Schippers Atletiek – 200 meter Goud Zilver
Niek Kimmann BMX – Individueel Goud Onbekend
Tom Dumoulin Wielrennen – Individuele tijdrit Goud Zilver
Hans Peter Minderhoud Paardensport – Individueel Goud 4e plaats
Team Nederland Paardensport – Jumping Goud 6e plaats
Kim Polling Judo – Vrouwen tot 70kg Goud 2e ronde
Marit Bouwmeester Zeilen – Vrouwen Laser Radial Goud Goud
Rick van der Ven Boogschieten – Heren Zilver 1/32e finale
Nouchka Fontijn Boksen – Middengewicht Zilver Onbekend
Anna van der Breggen Wegwielrennen Zilver Goud
Epke Zonderland Gymnastiek – Rekstok Zilver 7e plaats
Nederlandse dames Handbal Zilver Onbekend
Nederlandse dames Hockey Zilver Onbekend
Dorian van Rijsselberghe Zeilen – RS:X Zilver Goud
Nederlandse dames Zwemmen – Estafette Zilver 4e plaats
Ranomi Kromowidjojo Zwemmen – 50m vrij Zilver 6e plaats
Sifan Hassan Atletiek – 1500m Brons 5e plaats
Anna van der Breggen Wielrennen – Tijdrit Brons Brons
Nederlands team Paardensport – Dressuur Brons 4e plaats
Nederlandse heren Hockey Brons Onbekend
Roy Meyer Judo – Mannen boven 100kg Brons Kwartfinale
Marhinde Verkerk Judo – Vrouwen tot 78kg Brons 1/8e finale
Nederlandse heren Roeien – Heren 8 Brons Brons
Nederlandse heren Roeien – Heren 2 zonder Brons Halve finale
Lilian de Geus Zeilen – RS:X Brons 4e plaats
Jessica Blaszka Worstelen – Vrouwen tot 48kg Brons 1/8 finale
  • Boek
  • Boek
  • Boek